Na thajské masáže jedině do TAWAN – zkušenost spokojené klientky

Znáte jen stav, kdy toho máte v práci moc, jeden termín stíhá druhý a na šíji se vám uvelebí ztuhlost až mravenčení z nahromaděného stresu? Přesně v takovém rozpoložení jsem se nedávno nacházela a potřebovala jsem okamžitou pomoc a odpočinek. Masáž bylo to první a nejpříjemnější řešení, které mě napadlo. A protože mám ráda relaxaci v hezkém, příjemném prostředí, vybrala jsem si thajské masážní centrum TAWAN v Hotelu President na Starém Městě v Praze. 

 

Na webu https://www.tawan.cz/ jsem si přečetla, jaké masáže se tu nabízejí, kolik minut trvají a jaká je jejich cena. Rozhodla jsem se pro KOMBI masáž, která (jak již název napovídá) kombinuje klasickou thajskou masáž s aromatickou olejovou masáží. Na klasické thajské masáži jsem ještě nikdy nebyla a chtěla jsem ji vyzkoušet. Zároveň jsem si ale chtěla užít i relaxaci. 60 minut mi snad bude stačit.


Rezervaci termínu jsem provedla jednoduše přes chatbota ve Facebook Messenger, kde jsem si zvolila druh a délku masáže, termín a místo. Elegantní a rychlé řešení, když jste třeba v dopravním prostředku, kolem vás hluk a nechce se vám telefonovat.


Před 20ti lety jsem v Hotelu President jako studentka gymnázia o letních prázdninách uklízela, teď jsem po stejných schodech scházela dolů do suterénu jako klientka luxusního hotelového wellness a beauty centra. Musím říci, že za tu dobu se interiér hotelu hodně proměnil a jistě uspokojí i náročnou zahraniční klientelu. Relaxační zóna hotelu je designována ve stylu “zenového spa”. A opravdu – klidem to tu na vás dýchne už při příchodu na recepci. Hned jak za vámi zaklapnou skleněné dveře, ocitnete se ve světě, kde z vás spadnou veškeré starosti.Slečna recepční mě uvítala, ověřila si moji rezervaci a zeptala se mě, jestli nemám nějaký zdravotní problém a jakou intenzitu masáže si budu přát.


Zároveň mi dala vybrat olej na aroma masáž. Ke všem olejíčkům jsem si mohla přivonět, jejich vzorky byly na recepci vystavené. Zvolila jsem mango, mango prostě zbožňuji.


Od recepce jsme pokračovaly do lobby, kde jsem dostala nápoj dle svého výběru a pak mě slečna recepční zavedla do masérny. Odložila jsem si, mohla jsem si obléci thajské krátké bavlněné gaťky a čekala jsem na masérku.Usměvavá Thajka přišla hned poté, co si připravila masážní oleje. Začala mytím chodidel a pak pokračovala klasickou thajskou masáží chodidel, nohou a beder. Ta spočívá v uvolnění energetických drah v těle vyvíjením tlaku na akupresurní body, svaly a šlachy spolu s nenásilným protahováním. Terapeutka používá při masáži prsty, dlaně, předloktí, lokty, chodila i kolena.


Pak následoval a relaxační olejová masáž zad, šíje, rukou a krku. A bez oleje ještě tlaková masáž temene hlavy a obličeje. Pořadí masírovaných částí těl si přesně nepamatuji, byla jsem ve flow a hlava mi vypnula, jak měla. Přece proto jsem sem přišla.

 

Masérka se mě průběžně ptala, jestli je vše v pořádku. Domluvily jsme se základními českými a anglickými frázemi, ale stejně “ok”, oční kontakt a úsměv jsou nejlepší komunikační prostředky všude na světě… A bylo to víc než jen “oukej”.


Hodina utekla jako voda, kterou jsem po masáži vypila. Ale ještě jsem se posadila do útulného lobby a při dobré kávě jsem nechala doznívat účinky masáže na své tělo i mysl. Zároveň jsem ráda vyplnila dotazníček spokojenosti, sama vnímám zpětnou vazbu jako dárek.Sleduji TAWAN na Instagramu a Facebooku, kde sdílejí různé novinky a zvýhodněné nabídky a také třeba videonávody na masáže. Určitě TAWAN doporučím svým příbuzným a známým a také někomu z rodiny koupím pod stromeček dárkový poukaz. Kdo bude ten šťastný?


Kateřina Hronová